Okolice Lwowa część 1

Lwów to piękne miasto, które pokazuje wspólną historię Ukrainy i Polski. To centrum kultury, sztuki i architektury z różnych epok. Biura podróży często organizują pakiety „Wycieczki Lwów„, dzięki którym można poznać piękno jego zakątków. Jednakże wycieczka do Lwowa, nie musi zatrzymywać się tylko na nim. W okolicach miasta znajduje się wiele ciekawych punktów i miejscowości, w których znajduje się wiele pięknych zabytków. Wśród nich znajdują się: kościoły, cerkwie, świątynie, zamki i pałace. Bardzo polecane jest zabytkowe miasto Żółkiew, które zaraz po Lwowie ma najwięcej zabytków. W okolicach Lwowa znajduje się także popularna trasa turystyczna, na której znajduje się wiele średniowiecznych budowli: „Złota podkowa ziemi Lwowskiej”. Tereny Lwowa urzekną każdego. Malownicze wioski, górskie tereny, piękne pejzaże, lasy, źródła wód mineralnych. Wszystkie te czynniki składają się na idealne warunki do rozwoju biznesu turystycznego.

lviv-ukraina-miasto

1) Zamki „Złotej Podkowy”

Lwów jest okrążony przez średniowieczne twierdze i zamki. Szlak jest stworzony bardzo precyzyjnie i logicznie. Idąc nim uda nam się zobaczyć różnego typu zabudowę: budowle fortyfikacyjne z dawnych czasów, najdawniejszy Zamek Oleski z czasów staroruskich, urodził się w nim Jan III Sobieski. W Podhorcach oglądanie zobaczymy piękny pałac i klasztor Bazylianów. Znajduje się tu też Zamek Złoczowski, to XVII wieczna twierdza.  Na dziedzińcu zamku stoi późnorenesansowy Wielki Pałac i Pawilon Chiński.

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/58/SvirzhCastle_from_the_West.JPG

Szlak prowadzi nas dalej do klasztoru w Unovie. Idąc dalej zobaczymy zamek w Świrzu, przykład fortyfikacji średniowiecznej – majestatyczny zamek we wsi Stare Siolo. do zwiedzenia całego szlaku, potrzeba około 10 godzin, tak więc warto zarezerwować sobie na to miejsce cały dzień.

2) Do Ziemi Zółkiewskiej

Na lwowskiej ziemi znajduje się dawne miasto królewskie Żółkiew i to najpopularniejsza i najchętniej zwiedzana przez turystów jego okolica. Posiada największa liczbę zabytków zaraz po Lwowie. Wszystkie pochodzą z okolicy XVII i XVIII wieku. Na liście znajdują się: późnorenesansowy kościół św. Wawrzyńca (nagrobki rodzinne Daniłowiczów, Żółkiewskich, Sobieskich), zespół klasztoru OO. Bazylianów z cerkwią Bożego Narodzenia, synagoga obronna, Zamek królewski z resztkami fortyfikacji z końca XVII wieku. Żółkiew to miejsce gdzie przez jakiś czas przebywał król Jan III Sobieski. Niedaleko znajduje się dawny klasztor świętego Mikołaja z okresu XVI i XVII wieku.

Żółkiew to miasto, w którym można odpocząć od wielkomiejskiego szumu. Zwiedzanie tej okolicy trwa od 5-7h. Także można w jakiś sposób rozdysponować sobie resztę czasu.
To tylko dwie z pięknych lwowskich okolic. W następnej części poznacie inne równie zapierające dech w piersiach miejsca.

Warto zaznaczyć, że wycieczki Lwów są coraz częściej wyszukiwane przez wielu polaków. Wycieczki tego typu są organizowane przez wiele biur podróży w każdym z polskich miast tj. Rzeszów, Kraków czy Warszawa. Miejsce to jest nadzwyczajne, a tym samym przyciąga wiele osób, które chcą zwiedzić pobliskie Państwo.

Brak komentarzy, bądź pierwszy!

E-mail nie będzie publikowany

Why ask?