Relaks w kajaku

Pływanie kajakiem, to nie tylko sport, który może przyczynić się do poprawy kondycji mięśni rąk, ale także swoiste hobby, dla miłośników wody, rzek polskich, a także samego pływania po wodzie. Takie osoby odczuwać mogą naturalną potrzebę kontaktu z wodą, przyrodą, a także unoszeniem się na niej w kajaku, czyli dość specyficznej formie łodzi.

Szum wody i śpiew ptaków

Chyba nie ma nic bardziej relaksującego niż szum wody i śpiew ptaków w ich naturalnym środowisku. Tam, gdzie żyją one na wolności, mogą okazywać swoje zainteresowanie, zaniepokojenie, albo wzajemnie się komunikować, przez uspokajające nas i często także zaskakujące dźwięki.

5515942848_ee839da12c_b

Wiosłowanie też jest fajne

Samo machanie wiosłem, także może być zadaniem dość relaksującym, zwłaszcza jeśli się pływa dość wolno, a także nie ma konieczności, żeby sterować wiosłem, odpychając się od poszczególnych elementów, takich jak dno przy brzegu, albo w płytszych rejonach. Kiedy woda jest umiarkowanie rwąca i nie ma niebezpieczeństwa, można pozwolić sobie na zaniechanie wiosłowania, aby móc w pełni dać się ponieść fali.

kayak-white-water-water-sports-courage-skill

Co można robić na spływie?

Kajakarstwo, to nie tylko samo pływanie po wodzie, ale cała masa dodatkowych zajęć, w tym także przenoszenie kajaku, kiedy to potrzeba. Zwiedzając okolicę, a jeśli chodzi o kajaki Brda to jest co zwiedzać, po określonych odcinkach robi się przerwy. Trzeba wtedy wyjść na ląd, zwiedzić zaplanowane, atrakcyjnie turystyczne miejsca, często coś zjeść, bo woda wyczerpuje, a także późnymi wieczorami, kiedy już płynąć się nie da znaleźć sobie nocleg, albo dotrzeć do tego, który jest zaplanowany na trasie spływu. Po wielu godzinach ciągłego płynięcia, mimo że jest ono dość przyjemnym i wzbogacającym zajęciem, dobrze jest też rozprostować trochę nogi. Pozycja siedząca, a taką przyjmuje się przecież w kajaku, to taka na dłuższą metę niezbyt wygodna, dlatego po wyjściu z wody większość amatorów przeciąga się na wszystkie strony, a niektórzy wykonują także skłony i marzą, aby jak najprędzej rozciągnąć nieco zastane mięśnie.

 

Brak komentarzy, bądź pierwszy!

E-mail nie będzie publikowany

Why ask?