Jak przygotować wesele i nie zwariować, najważniejsze porady weselne

Kiedy zaczynamy planować i organizować wesele nie zdajemy sobie sprawy z jak wieloma rzeczami przyjdzie nam się zmagać, o jak wielu rzeczach trzeba pamiętać i zaplanować dużo wcześniej. I tak zawsze zakończy się to tak, że czegoś nie uda się zrealizować. Jednak nie załamujmy się! Można zaplanować cudowne wesele samodzielnie lub z pomocą profesjonalistów. Ważne, aby wziąć sobie do serca porady weselne i zacząć organizację odpowiednio wcześniej.

dark-1850120_1920

Sala i oprawa muzyczna wesela

Aby rozpocząć organizację własnego wesela należy rozpocząć od zapisania wszystkich rzeczy, które chcemy zaplanować, wszystkich usług, z których należy skorzystać i wszystkich atrakcji jakie chcemy zapewnić gościom. Następnie trzeba znaleźć miejsce, w którym wesele się odbędzie. Jeśli dobrze trafimy, od właściciela miejsca, które wybierzemy możemy usłyszeć porady weselne oraz kontakty do polecanych przez niego usługodawców.

marriage-celebration-people-person-wedding-love

Zaproszenia

Kiedy znamy już datę i miejsce możemy przystąpić do druku i rozsyłania zaproszeń.  Warto wysłać je odpowiednio wcześniej, aby ważne dla nas osoby mogły zaplanować czas i na pewno pojawić się na naszym święcie. Jakiś procent osób zaproszonych z jakiegoś powodu nie może wziąć udziału w weselu. Dlatego tak często słyszy się porady weselne aby zrobić listę rezerwową, często miejsca w domu weselnym są już zarezerwowane wcześniej.

Oprawa muzyczna

Kiedy mamy już salę (lub ogród, na ślub w plenerze) należy dokonać wyboru, czy chcemy aby grała nam orkiestra, czy DJ. Warto pomyśleć także o wyborze wodzireja, który zabawi gości i sprawi, że nie będziemy się bali o to, czy nasi bliscy mają co robić. Dobry wodzirej to prawdziwy skarb, organizuje zabawy z klasą i potrafi kontrolować temperaturę na parkiecie. Organizowane przez wodzireja zabawy, to także okazja, aby rodziny młodych lepiej się poznały.

dj-1964728_1920

Fotograf

Fotograf, to kolejna rzecz, za którą warto się rozejrzeć odpowiednio wcześniej. Dobry fotograf, to gwarancja dobrych wspomnień z  wesela. Tak często słyszymy porady weselne, aby dobrze wybrać specjalistę, któremu będzie można zaufać. Mamy tylko jedną szansę na wykonanie zdjęć, nie jest to dobry punkt do dokonywania oszczędności. Dobry fotograf zaproponuje nam swoje pomysły, ale także będzie się liczył z naszym zdaniem. Zapyta czy zwrócić uwagę na jakieś ujęcia, sytuacje i ważne dla nas osoby. Powinien być niewidoczny, a zdjęcia zaskakujące.

girl-1850061_1920

Jedną z najważniejszych rzeczy jest zaplanowanie budżetu i harmonogramu działań. Porady weselne, które uzyskujemy od przyjaciół, bliskich i profesjonalistów porady weselne są cenną wiedzą, którą należy wziąć pod uwagę i wykorzystać.

Brak komentarzy, bądź pierwszy!

E-mail nie będzie publikowany

Why ask?