Droga na piętro

W niemal każdym piętrowym domu istnieje miejsce w którym są schody, no bo jakoś trzeba dostać się na górę, prawda? No, ale nie każde schody są warte uwagi, niektóre są, bo są, albo już dawno nikt ich nie używa, bo rodzina rozjechała się po świecie, albo jeszcze gorzej, spróchniały i są już dość niebezpieczne. Rzeczywiści, kiedy schody stają się nieprzyjazne dla domowników, to zdecydowanie lepiej ich nie używać, albo zamówić sobie nowe, spełniające normy BHP, a także zdrowego rozsądku. Bywa, że nie każdy o tym pamięta, albo domownicy przypominają sobie o tym, dopiero gdy już coś się wydarzyło.

 

Zbyt wąskie, zbyt kręte

Najczęściej schody bywają trudne do użytkowania z kilku, podstawowych powodów, są albo zbyt wąskie, albo zbyt kręte, no czasem także potocznie mówi się o zbyt stromych schodach. Zacznijmy jednak od samego początku, schody powinny mieć określone parametry, dotyczące ich szerokości, a także głębokości stopni oraz ich kąta nachylenia i długości. Mało kto wie, że powinno się pod groźbą kary stosować do tego rodzaju parametrów, gdyż budowanie schodów według własnego pomysłu i wymiarów, może być niebezpieczne dla zdrowia i życia ludzkiego, a to oznacza tyle, że nie spełnia wymogów bezpiecznego użytkowania budynku mieszkalnego.

Pośpiech zły doradca

Także pośpiech bywa dość zgubny, bo jeśli naprawdę już jesteśmy gdzieś spóźnieni, próbujemy nadrobić zaległości biegając przed wyjściem w tą i z powrotem. To może się stać przyczyną nie tylko groźnego upadku, ale także zupełnego stoczenia się ze schodów, a w takich przypadkach, choćby najlepszej jakości schody i najbezpieczniej zbudowane mogą stać się bardzo niebezpieczne dla użytkownika, dlatego warto zawsze dwa razy się zastanowić, zanim zacznie się w pośpiechu biegać, w końcu co mamy zrobić i tak musimy, a dodatkowe pięć minut spóźnienia i tak, już niczego nie zmieni.

Solidna robota i styl

Niektóre firmy, takie jak schody Warszawa oferują naprawdę świetną robotę, a także porady w zakresie użytkowania schodów, czy zachowania bezpieczeństwa w czasie zabaw. To co zostało zbudowane i jest nowe chciałoby się zachować na dłużej w nieskazitelnym stanie, a jednocześnie kładąc na takich, nowych schodach dywan antypoślizgowy, można tym samym połączyć przyjemne z pożytecznym.

Brak komentarzy, bądź pierwszy!

E-mail nie będzie publikowany

Why ask?