Rola zakładów pogrzebowych w ceremonii pogrzebowej

Śmierć bliskiej osoby zawsze wiąże się ze smutkiem i poczuciem straty. Niekiedy towarzyszy nam poczucie winy, że nie zrobiliśmy wszystkiego, aby poprawić jakość życia bliskiej osoby, złość na Boga, że ją nam zabrał lub na tą osobę, że odeszła, zostawiając nas samych.  Emocje związane ze śmiercią bliskiej osoby uzależnione są od relacji z tą osobą i okoliczności jej śmierci. Inna sytuacja jest w przypadku gdy osoba zmarła po ciężkiej walce z chorobą, inna gdy śmierć nastąpiła w wyniku nagłego wypadku, a jeszcze inna, gdy było to samobójstwo. W każdym jednak przypadku śmierć wywołuje bardzo silne emocje, poczucie straty i rozpacz. Tymczasem pomimo braku siły psychicznej i fizycznej, związanej z doświadczaniem ogromnego bólu, musimy zorganizować pogrzeb zmarłej bliskiej osoby.

Spis domów pogrzebowych - katalog

Procedura pogrzebowa

Procedura pogrzebowa jest skomplikowana i czasochłonna. Wymaga pojawienia się w wielu miejscach i załatwiania wielu spraw, np. odebrania aktu zgonu z Urzędu Stanu Cywilnego, wyboru trumny itp. Z pomocą idą nam zakłady pogrzebowe, które pomagają załatwić formalności i dokonać procedury pogrzebowej. To one przejmują część naszych obowiązków. Gdy lekarz stwierdzi zgon i wystawi kartę zgonu należy zawiadomić zakład pogrzebowy, który przewiezie ciało zmarłego do kostnicy. Kartę zgonu należy okazać w Urzędzie Stanu Cywilnego, który wyda akt zgonu osoby zmarłej. Następnie wybieramy trumnę. Wybrany przez nas zakład pogrzebowy prowadzi ceremonię pogrzebową w ustalonym wcześniej terminie i następuje pochówek zmarłego na cmentarzu. Następnie ZUS wypłaca bliskim zasiłek pogrzebowy. Po ceremonii na cmentarzu rodzina może zorganizować stypę w wybranym przez siebie lokalu lub we własnym domu. Wtedy zaprasza wszystkich gości pod wskazany adres.

 

Wybór zakładu pogrzebowego, który dokona ceremonii pogrzebowej należy do klienta. Gdy znajdziemy się w tej trudnej dla nas chwili po śmierci bliskiej osoby warto zajrzeć do katalogu domów pogrzebowych i zapoznać się z ich ofertą.

Brak komentarzy, bądź pierwszy!

E-mail nie będzie publikowany

Why ask?