Jak przebiega kremacja i pochówek urny na cmentarzu?

Spis domów pogrzebowych - katalog

Wszystkie działające na rynku zakłady pogrzebowe oferują wiele możliwości pożegnania zmarłych. Może to być pogrzeb całkowicie tradycyjny, jak i kremacja. Ostatecznie jednak to zmarły z testamentu lub jego rodzina decydują o sposobie przeprowadzenia ceremonii i formie samego pochówku.

Domy pogrzebowe

Przygotowanie ciała do kremacji

Przygotowanie ciała zmarłego do kremacji jest dość powszechnym zabiegiem. Cały proces jest bardzo podobny do tradycyjnego pochówku. Jedyną różnicą jest to, że czasami ubranie zmarłego może być zastąpione przez specjalny całun zakrywający ciało. Jednak przed kremacją ciała należy dopełnić wszelkich formalności z tym związanych. Rodzina zmarłego musi przedstawić niezbędne dokumenty, kopię aktu zgonu oraz zgodę zmarłego na kremację. Zmarły zostaje umieszczony w specjalnej trumnie. Trumny stosowane w procesie kremacji są w 100% ekologiczne, wykonane są z drewna, wikliny lub tektury tłoczonej, nie są malowane i nie posiadają żadnych elementów dekoracyjnych z tworzyw sztucznych lub metalu. Gwarantuje to, że po kremacji nie pozostaną w prochach żadne elementy metalowe lub plastikowe, co zapobiega nieprzyjemnym zapachom i zanieczyszczeniom związanym ze spalaniem tego rodzaju tworzyw.

Proces kremacji

Kremacje ciała zazwyczaj dzielą się na dwa etapy. Pierwszy odbywa się w krematorium. W domach pogrzebowych często znajdują się kaplice i pokoje, w których rodziny mogą się pożegnać ze zmarłymi przed rozpoczęciem kremacji. Podczas procesu rodzina ma zazwyczaj możliwość udania się do kaplicy lub sali uroczystości w celu upamiętnienia lub modlenia się za zmarłych. Kremacja trwa około dwóch godzin. Najpierw trumnę z ciałem zmarłego wkłada się do pieca krematoryjnego, w którym temperatura wynosi około 800 stopni Celsjusza. Spalanie ciała trwa około godziny. Prochy są usuwane z pieca i schładzane do temperatury pokojowej. Po schłodzeniu popiół wsypuje się do torebki i umieszcza w urnie. Przygotowany w ten sposób popiół jest dostarczany rodzinie.

Kremacja zwłok - zakład pogrzebowy

Pogrzeby na cmentarzu

Druga faza pogrzeb na cmentarzu odbywa się w sposób tradycyjny z tym, że zamiast trumny w grobie umieszczana jest urna. Dom pogrzebowy o ile jest w pełni profesjonalny musi być przygotowany do wykonania tego rodzaju pogrzebu i oferować pełen zakres usług z tym związanych.

Na cmentarzach jest coraz mniej miejsca, co w połączeniu z trendami ekologicznymi może sprawić, że kremacja zwłok i składanie urny do mniejszych grobów stanie się normą. Tym bardziej, że jest to niemniej godna forma pochówku niż sposób tradycyjny.

Brak komentarzy, bądź pierwszy!

E-mail nie będzie publikowany

Why ask?