Kiedy przyda nam się celownik termowizyjny?


Jeżeli poważnie myślimy o zajęciu się myślistwem, to warto przeanalizować jaki osprzęt optyczny oferuje rynek myśliwski. Bardzo dobrym wyborem jest zakup celownika termowizyjnego, który choć nie jest tanią inwestycją to jego zakup bardzo szybko się zwróci, ponieważ urządzenie to ułatwi polowanie i zwiększy jego skuteczność. Warto więc przemyśleć zakup takiego osprzętu. Bardzo dobre celowniki termowizyjne możemy zamówić online przez Internet.

Czym jest celownik termowizyjny?

Celownik termowizyjny jest bardzo ważnym urządzeniem dla myśliwych, który umożliwia polowanie, a konkretniej celowanie z broni palnej do zwierzyny w trudnych warunkach atmosferycznych takich jak obecność mgły, dymu czy deszczu.

Jak działa celownik termowizyjny?

Celownik ten wykorzystuje różnicę temperatur między celem, jakim w tym przypadku jest zwierzyna, a otoczeniem – czyli głównie lasem czy łąką. Dzięki celownikowi termowizyjnemu możliwe jest nawet wykrycie zwierzyny w całkowitej ciemności, czy mgle. Urządzenie to rejestruje emisję długofalowego promieniowania podczerwonego, w czym przypomina termowizor, ale konstrukcja celownika termowizyjnego stworzona jest tak aby odróżniała potencjalne cele od otoczenia, a nie analizować rozkład temperatur jak jest w przypadku termowizora.

Precyzując – obiektem interesującym myśliwych jest oczywiście zwierzyna, a ta, tak samo jak człowiek emituje promieniowanie cieplne, oddając ciepło do otoczenia. Skala tego ciepła jest większa niż emitowane ciepło przez otoczenie takie jak rośliny. Detektor mikrobolometryczny zawarty w urządzeniu rejestruje promieniowanie cieplne, które dociera do niego za sprawą obiektywu, a następnie mikroprocesorowy układ przetwarza informacje i przekazuje je do wyświetlacza, który widoczny jest w okularze celownika termowizyjnego. Takie urządzenia jak celowniki termowizyjne dostępne są w sklepie Elowy.pl.

Gdzie kupić celownik termowizyjny?

Rynek łowiecki oferuje szeroką gamę celowników termowizyjnych a ich ceny, proporcjonalnie do jakości mogą dużo się różnić. Takie urządzenia możemy kupić w sklepach stacjonarnych jak i internetowych. Warto więc wykorzystać, możliwość robienia zakupów przez Internet i kupić swój wymarzony celownik drogą online.

Brak komentarzy, bądź pierwszy!

E-mail nie będzie publikowany

Why ask?