Kolejne rocznice ślubu, kolejne lata do świętowania.

Każdy kto był kiedyś w związku małżeńskim wie, że oprócz wielkich uczuć i emocji to także ciężka praca. Nad związkiem trzeba pracować, starać się nawet kiedy nie mamy humoru i siły. Trzeba być też wyrozumiałym i pełnym miłości oraz wspierać się w chwilach kryzysowych. Dbałość o uczucie sprawia, że możemy świętować  kolejne rocznice ślubu. Odzwierciedleniem ewolucji związku są nazwy kolejnych rocznic. Nazwy te świadczą o historii, którą wspólnie tworzymy, sugerują, który czas był piękny, trwały, a który kruchy. Czasami ciężko zapamiętać datę rocznicy ślubu, a co dopiero rodzaj rocznicy, dlatego poniżej czeka mała ściąga. 

RODZAJE ROCZNIC:

1 – papierowa
2 – bawełniana
3 – skórzana
4 – kwiatowa
5 – drewniana
6 – cukrowa
7 – wełniana
8 – spiżowa lub brązowa

9 – gliniana

10 – cynowa lub aluminiowa
11 – stalowa
12 – jedwabna

13 – koronkowa
14 – kości słoniowej
15 – kryształowa lub szklana
20 – porcelanowa
25 – srebrna
30 – perłowa
35 – koralowa
40 – rubinowa
45 – szafirowa
50 – złota
55 – szmaragdowa lub platynowa
60 – diamentowa
65 – żelazna
70 – kamienna
75 – brylantowa
80 – dębowa

 

Warto celebrować rocznice, aby pamiętać o tym jak wiele lat i wspomnień nas łączy. Odpowiednią oprawę cukierniczą rocznic z dużym zaangażowaniem przygotuje dla Państwa Cukiernia Tadek w PuławachJeżeli chcemy, obchody bardziej okrągłych rocznic mogą być huczne (prawie jak wesele!). Wtedy najlepiej zamówić na przyjęcie tort ślubny. Jeśli nie lubimy dużych imprez w zupełności wystarczy obiad, czy podwieczorek z najbliższą rodziną, na którym podamy mały torcik lub nasze ulubione ciasta.

Warto wiedzieć, że w Polsce, z okazji złotej rocznicy (50 lat) wojewoda ma prawo wystąpić do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej o przyznanie jubilatom Medalu za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Byłaby to piękna pamiątka na kolejne… 50 lat. W razie obchodów 50-lecia ślubu sugerujemy postawić jednak na wielki, pyszny tort ślubny. Takie wydarzenia trzeba świętować z pompą!

Brak komentarzy, bądź pierwszy!

E-mail nie będzie publikowany

Why ask?