Zabawa zwiększa umiejętności społeczne i poczucie własnej wartości

Dzieci bawią się nie tylko zabawkami, zabawa jest także bardzo ważnym elementem zdrowego dorastania i rozwoju.

Mówiąc najprościej, gra jest zajęciem dziecka. Tak jak masz pracę i realizujesz projekty, dotrzymujesz terminów i codziennie uczestniczysz w różnych spotkaniach, tak dziecko ma czas na zabawę, która pomaga mu poznać świat wokół siebie i tym samym się rozwijać. Dlatego wszyscy rodzice muszą angażować się w zabawę tak długo, jak to możliwe, ponieważ są najważniejszymi nauczycielami swoich dzieci. I chociaż dostępnych jest tak wiele zabawek, warto spędzić trochę czasu z dzieckiem z zabawkami edukacyjnymi, a może nawet zbudować wspólne domy i pokazać dziecku, jak konstruktywna praca może być zabawą. Być może formą zabawy, z której Twoje dziecko skorzysta niezmiernie, jest zabawa w udawanie prawdziwych czynności.

Odgrywanie ról pozwala dziecku wyrazić to, co zobaczyło i doświadczyło, a tym samym przedstawić, w jaki sposób rozumie otaczający go świat.

Na przykład, jeśli dziecko spędza czas z tobą w kuchni, uczy się o zdrowej żywności, podstawowych zasadach higieny, znaczeniu sprzątania, a przede wszystkim uczy się interakcji z tobą, co zachęca do współpracy, budowania relacji społecznych i zrozumienia zasad. Oczywiście zawsze możesz udawać, że grasz, przygotowując pyszny rodzinny obiad, ale zwiększ umiejętności społeczne i poczucie własnej wartości dziecka za pomocą udawanych zabaw w kuchni. Istnieje wiele sprzedaży detalicznych online, które zwykle oferują duże rabaty i wyprzedaże na zabawki dla dzieci, sprawdź ofertę na stronie zakupomat.net. Udawaj, że gra jest idealna, jeśli chcesz wiedzieć, jak kreatywne jest twoje dziecko. Według wielu badań wyobraźnia jest istotnym składnikiem i znaczącym budulcem uczenia się i właściwego rozwoju. Oprócz promowania wyobraźni odgrywanie ról promuje również inteligencję. Dziecku trudno jest w pełni zrozumieć trudny materiał do nauki, dlatego zaleca się przekształcenie takich lekcji w zabawną i wciągającą grę. Na przykład naucz dziecko matematycznego rozwiązywania problemów, udając, że bawicie się w zakupy w sklepie spożywczym.

Brak komentarzy, bądź pierwszy!

E-mail nie będzie publikowany

Why ask?