Płytki gresowe do domu i na zewnątrz

Płytki gresowe są bardzo popularnym wyborem w przypadku podłogi, dzięki nim możemy stworzyć bardzo eleganckie pomieszczenia, z pewnością dobrze sprawdzą się w nowoczesnych łazienkach.

Oczywiście będzie to także dobry pomysł na ściany czy też obudowanie prysznica. Gres powstaje z kamionki, która formowana jest w płyty, prasowane oraz wypalane w temperaturze około 1200 stopni Celsjusza. Jest to oczywiście bardzo twardy materiał, który jest odporny na działanie substancji chemicznych, gres jest także mrozoodporny, dlatego też często stosuje się go na zewnątrz na naszych tarasach oraz balkonach. Charakteryzuje się także wysokim stopniem antypoślizgowości, dlatego też jest dobrym pomysłem do naszej łazienki.

Zalety płytek gresowych

Obecnie mamy do wyboru bardzo wiele różnych kolorów gresu, mogą być to przykładowo płytki kremowe, które będą rozjaśniły naszą łazienkę, ale możemy wybrać także kolory ciemniejsze. Gres z pewnością często występuje w kolorystyce kamienia naturalnego, dlatego też często wybierany jest w tej formie. Z pewnością duże i grubsze płyty będą mogły bardzo dobrze imitować marmur czy też granit. W przypadku dużej łazienki możemy wykorzystać płyty o wielkości 80 x 80 cm lub też 100 x 100. Dzięki temu możemy naszą łazienkę powiększyć optycznie, z pewnością podobne płyty będziemy mogli wybrać na ścianę, jednak w tym przypadku mogą być to płytki nieco cieńsze.

W przypadku płytek szkliwionych łatwo zadbać o ich czystość. Są to płytki, które nie namiękają, możemy łatwo wyczyścić je za pomocą wody i dodatku detergentu. Oczywiście należy pamiętać, iż gres możemy także zabezpieczać impregnatami czy też woskiem, będzie to ważne zwłaszcza w przypadku gresu polerowanego, który charakteryzuje się mniejszą odpornością na wodę. Oczywiście jeżeli posiadamy gres na zewnątrz, wówczas należy wykorzystać odpowiedni impregnat, zwrócić także uwagę na odpowiednie zabezpieczenie fugi. W przypadku kiedy pojawiłyby się miejsca, przez które mogłaby dostać się woda, mogłoby to doprowadzić do powstania uszkodzenia płytek w czasie zimy. Bardzo dobrym pomysłem, jeżeli chodzi o płytki wewnętrzne, może być seria paradyz nordland, są to płytki gresowe, które imitują prawdziwe drewno, z pewnością dodadzą uroku naszej łazience. Są to płytki o szerokości 15 i długości 120 cm, dlatego też świetnie imitują deskę podłogową.

Brak komentarzy, bądź pierwszy!

E-mail nie będzie publikowany

Why ask?