Poleasingowe ThinkPady — laptopy chętnie wybierane

Lenovo ThinkPad — to laptopy chętnie wybierane przez zaawansowanych użytkowników ceniących wolność.

Laptop to urządzenie dziś niezbędne do wykonywania różnego rodzaju obowiązków. Na rynku znaleźć można niezliczoną ilość modeli rozmaitych producentów, która potrafi przywrócić konsumentów o zawrót głowy. Kupując urządzenie, przeciętny konsument kieruje się przede wszystkim jego potencjałem rozrywkowym, mocą obliczeniową oraz podatny jest na marketingowe slogany. Istnieje jednak grupa użytkowników, dla których najważniejszy jest inny aspekt, którym jest wolność, którą daje sprzęt. Mowa tu o zaawansowanych użytkownikach, którzy cenią sobie możliwość wyboru oprogramowania komputera i jego sposobu komunikacji ze sprzętem. Wielu z nich preferuje z tego powodu sprzęt starszy, wśród którego prym wiodą poleasingowe ThinkPady.

Markowy sprzęt poleasingowy ThinkPad

Bovoweb.pl – poleasingowy sprzęt

Poleasingowe ThinkPady są szczególnie chętnie wybierane przez formy, jak i użytkowników indywidualnych, którzy chcą nabyć sprzęt wysokiej klasy, który jest dobrze wykonany i oferuje przyzwoitą moc obliczeniową w przystępnej cenie. Cenione są też ze względu na wysoką ergonomię i kulturę pracy. Jednak osoby zaawansowane, hołdujące wolnemu oprogramowaniu, najbardziej doceniają możliwość dostosowania ich do własnych potrzeb i dbania o prywatność. W wybranych urządzeniach z tej linii można bowiem z łatwością zastąpić własnościowy BIOS/UEFI zupełnie otwartymi zamiennikami tych rozwiązań, do jakich należą coreboot i libreboot.

Kup poleasingowego laptopa nawet z pudełkiem.

UEFI znajduje się obecnie pod ogromną krytyką, gdyż jest to rozwiązanie zamknięte, które oskarżane jest także o szpiegowanie użytkownika. Nikt tak naprawdę nie wie, co dokładnie ono robi, pewne jest jednak, że nie jest bezpieczne i że wykrada po kryjomu dane użytkowników. Nie daje im też odpowiednio szerokiej kontroli nad sprzętem. O ile zwykły użytkownik nie troszczy się o te aspekty, z chęcią pozwalając się inwigilować w imię posiadania najlepszej i najnowszej technologii, o tyle bardziej zaawansowani użytkownicy troszczą się o ten aspekt i kupują nowoczesne laptopy z tymi otwartymi rozwiązaniami lub właśnie poleasingowe ThinkPady, na które łatwo można je wgrać. Coreboot i libreboot dają ogromne możliwości kontroli nad sprzętem, a przede wszystkim możliwość wglądu w to, co dzieje się pod maską komputera na głębokim poziomie jego działania.

Jednak nie tylko niezwykle zaawansowani użytkownicy nieznoszący UEFI kupują poleasingowe ThinkPady. Cieszą się one także uznaniem wielu użytkowników otwartoźródłowych systemów, które działają na tych maszynach niezwykle dobrze, wykorzystując ich pełen potencjał, co nie zawsze ma miejsce na urządzeniach nowych.